Звіт: 2014 рік в цифрах та емоціях

2 years ago by in народний дім

 

Цей рік, як і попередній, був досить насиченим для життя Народного дому. Незважаючи на важкі політичні події та загальні настрої у суспільстві, вдалося зреалізувати наші маленькі мрії і прагнення. Зокрема, відбулася часткова реконструкція Народного дому – ремонт кімнати-рецепції, нові меблі, встановлена лавка, а найголовніше – тимчасово укріплені стояки в підвалі, що дає нам певний час для пошуку нових рішень.

Цьогоріч Народний Дім працює в постійному режимі та від кожен день для відвідувачів з 14.00 до 22.00 з вільним доступом до Інтернету, оновленим інтер’єром та настільними іграми. У вересні художню керівничку Народного Дому та представницю мистецької формації Wiz-Art Ольгу Райтер змінила на посаді соціальна працівниця Тетяна Попович. Цього року ми провели 16 подій для різних вікових аудиторій, масу зустрічей з волонтерами, доброчинцями, ініціативними групами та отримали багато нових знайомств.

січень-лютий

У січні партнерська ініціатива “Кластер” взяла участь у конкурсі соціально-культурних проектів від компанії САН ІнБев для отримання фінансування у розмірі 8 тис.грн. для обладнання великої зали Народного Дому та перетворення його у нову культурно-просвітню платформу на районі.

Під час медіакампанії по збору лайків, нам вдалося подолати позначку у 2000 лайків і отримати бажану підтримку, але найголовнішим для нас є багато позитивних відгуків, які ми опублікували на фейсбуці у розділі Мотиватори.

Богдан Шпитко змоделював майбутній інтер’єр Народного Дому, на який ми хочемо орієнтуватись і працювати над залученням ресурсів до повного оновлення.

На нашому сайті klaster.in.ua встановлена кнопка Підтримати,  саме завдяки нашим доброчинцям протягом цього року нам вдалося здійснити багато маленьких справ. Зокрема, хочемо подякувати Любові Ільницькій за благодійні пожертви.

березень

7 березня відбулася перша зустріч з громадою Збоїщ, свої враження від зустрічі виклав на zahid.net Володимир Бєглов.

15 березня в Народному Домі за мотивами оповідання “Близнюки” Тараса Шевченка (переклад Марії Чумарної) виступили студенти 2 курсу акторського відділення факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка.

вистава

Коротке відео вистави тут

Друга зустріч  з громадою Збоїщ відбулася 16 березня, де директорка Народного дому Вікторія Швидко та художня керівничка Ольга Райтер представили роботу, що була зроблена у 2013 році, бюджети та ресурси Народного дому, плани та проблеми. Згодом відбулася відкрита дискусія мешканців. Львівська газета “Ратуша” побувала на зустріч та висвітлила основні тези у статті.

30 березня у Народному домі відбулася зустріч зі Сашком Положинським, лідером гурту “Тартак” з молоддю району Збоїщ.

положин

Громадська ініціатива “Кластер” допомогла громадським активістам ініціативи збору коштів для озелененння вулиці Городоцької, відкривши окремий банківський рахунок, разом було зібрано 29 413 грн.

Також доброчинець Дмитро купив роутер для Wi-Fi у Народному Домі, щоб ми нарешті змогли інтернетизувати наш простір, за що ми йому безмежно вдячні.

квітень

Художниця Ірина Калин намалювала писанку “Кластер”, яку презентувала у  Галереї мистецьких писанок на площі Музейній.

писанка

12 квітня  Збоїща долучилися до всеукраїнської ініціативи  “Зробимо Україну чистою”, яка є частиною світового руху “Let’s Do It, World”, який в свою чергу об’єднує понад 9 000 000 людей з більш ніж 100 країн світу. За якістю проведених прибирань Україна щороку входить в 10 найкращих країн. Під час акції було зібрано 6 пакетів пластику, 1 пакет скла та 30 пакетів інших відходів, здано металобрухту на 182 грн. Також вдалося висадити 2 дерева і 6 кущів, на жаль, через кілька днів вони безслідно зникли. В проведенні акції нам допомагали місцеві дітлахи, львів’яни та члени студентської громадської організації BEST.

чисто

Писанки зі Збоїщ

До Великодня кураторка Мистецької майстерні “Драбина” та волонтерка Народного Дому Оля Мухіна провела майстер-класи для дітей по розмальовуванню писанок.

писанкиjpg

травень

10 травня в Народному Домі виступили студенти 2 курсу акторського відділення факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка з виставою “Байки Езопа”. Відеозвіт з вистави ви можете переглянути на нашому Youtube каналі.

ezop

Ось такі красиві малі збоїщанці вітали своїх матерів в  День Матері.

mother day

17 травня лекція Сашка Стукала “Шевченко: як створити національного супергероя”.

stukalo

Катерина Гладка подала короткий огляд історії перетворення Народного дому у статті  “Культура на районі: нове арт-життя львівських околиць”.

А також у  нас заасфальтували доріжку)

червень

22 червня презентація фільму “Золотий вересень” реж. Тарас Химич, презентація за участю продюсера фільму Тараса Чолія.

Тарас Чолійjpg

 

Липень

Організували  літній табір для дітей “Кольорове літо”. Кожного дня  були різні заняття – танцювали, малювали, вчились акторської майстерності, дізнавались, як створюються  книги, дивились мультфільми. Завершенням табору стала наша перша спільна поїздка в Палац мистецтв на виставку «Інтерактивний ігровий простір».

summer

Із принесених жителями фото ми плануємо зробити виставку життєвих історій Збоїщ, а поки що вони опубліковані у мережі Фейсбук за посилланям.

В липні учасники Шостої міжнародної літньої школи суспільних наук в Україні,

history котру проводив Центр міської історії, мали знайомство з роботою Народного дому. Після зустрічі та розповіді про нашу діяльність кожен з них зробив свій благодійний внесок для продовження роботи, зокрема втілення ідеї з ремонтом фойє.

Почали робити ремонт в фойє, знищили грибок, перефарбували стіни.

PicMo

Серпень

Літо – час для велопрогулянок, Збоїща – мальовничий район з незвіданими просторами, разом з хлопцями здійснили невеличку веломандрівку районом.

velyky

Цього року ми подумали, що святкування Дня незалежності має бути без гучних концертів, без пафосних слів про любов до своєї країни, а просто поговорити про те, що для нас зараз Україна, якою ми бачимо її в майбутньому, та найголовнішим було зрозуміти, що ми є творцями завтрашнього дня, що кожен з нас має взяти відповідальність за те, що ми робимо.  Святкування складалось з декількох частин. Фотопроект «Моя маленька незалежність» - збоїщани різного віку розказували, що для них незалежність.

На інтернет-порталі “Твоє місто” також було опубліковано “10 думок львів’ян про незалежність”.

Також ми провели акцію на Балатоні –  біля місцевого базару разом  з місцевими підлітками нанесли графіті слів, котрі асоціювалися з незалежністю.

10649610_274170976111114_4538003906066787497_n

І звичайно, зробили невелику святкову зустріч в Народному домі 24 серпня.

history

Вересень

Змінилась художня керівничка Народного Дому, нею стала Тетяна Попович, колишня соціальна працівниця. 

Вже третій день як я не працюю художньою керівничкою Народного Дому на Збоїщах, рішення прийняла, бо підшукала на своє місце чудову і віддану працівницю, а одночасно з’явилась реальна можливість втілити давню мрію. Я спостерігала процес реанімації приміщення і також наш поступ у базових вміннях так званих “працівників культури оновлених”, бо ми не совки і в тому була наша перевага. Звичайно, ми могли би зробити і більше, але як то кажуть never regret. Тому зараз я лише радію, коли бачу, що всі на своїх місцях і найголовніше є ще куди рухатись і чого прагнути в кластері “Народний Дім Збоїща” – статус Олі Райтер в Фейсбуці

Вересень почався хорошими новинами. Мистецька формація Wiz-Art  пожертвувала нам 3262 грн 50 копійок, які зібрала на кінопоказі, ці гроші ми плануємо використати на повне чи часткове відновлення огорожі в Народному Домі. Чекаємо весни – і беремось за роботу.

Підремонтували підвал, та це тимчасово. Потрібно обов’язково зробити ще гідроізоляцію, щоб позбутись грибка і робити ремонт в залі. Це зараз є найпотрібніший  та найдорожчий процес для ревіталізації Народного дому.

Так виглядає підвал зараз:

підвал.n

Народний дім відвідала делегація з Любліна,  з польськими партнерами обговорено можливість співпраці та культурних обмінів в майбутньому.

Жовтень

Відкрили гуртки  англійської мови та мистецтв.  Щосереди волонтерка Марія проводить заняття для дітей від 8 до 13 років. В майбутньому плануємо відкрити ще одну групу для підлітків від 14 років, якщо будуть охочі вчитись.

art.n

Виграли грант від Української Галицької Асамблеї 10 тисяч гривень ми використали для облаштування фойє та частково залу. Детальніше про те, хто ще виграв гранти, і що  ми робитимемо в Народному домі, як реалізовуватимемо проект, у статті на порталі “Твоє місто”.

Позначка наших пошановувачів на фейсбуці досягла позначки 1000. Це також одна з наших маленьких перемог, що допомагає нам рухатися вперед і багато працювати.

Встановили зручну лавку біля Народного дому.  Після візиту до Вільнюса в центрі міста ми побачили лавку, яка нам дуже сподобалася і вирішили змайструвати щось подібне на Збоїщах, і знову таки наш креативний Богдан Шпитко втілив цей задум і вже від кінця жовтня лавка встановлена на подвір’ї Народного Дому.

bench

 

Листопад

Листопад став місяцем інформування світу про klaster.in.ua.

Спершу була зустріч з учасниками  проекту Moving Borders –  молодими ініціативними людьми з Польщі, Німеччини та України, яким ми розказали про свої кордони та виклики. Цікаво переглядати їхні фото, те, яким вони побачили Народний дім на Збоїщах.

Знахідка однієї з учасниць)

moving borders. n

Художня керівничка Тетяна Попович взяла участь у  Майстерні Громадської активності в Черкасах, де поділилась нашим досвідом з учасниками з Польщі, Білорусі та України.

Приємною і продуктивною була поїздка до Варшави, де ми брали участь  у польсько-українському проекті “Євро 2014. Cамоврядування”.  Семеро підлітків зі Львова спільно з групою активних підлітків з Варшави відвідували сейм, Палац Президента, ділились піснями, які вплинули на нас та нашу історію за час незалежності на радіо, майстер-клас з друку на тканині, екскурсія по місту, відвідування виборчих дільниць, зрештою, боулінг і картинг, багато говорили про майбутнє України та Польщі. А ще побачили Бемовський центр культури – місце, в якому вирує життя, де зустрічаються дорослі і діти, хіпстери і представники офіційних делегацій, місце, де хочеться творити. Маємо велику надію, що з часом Народний дім перетвориться в таку локацію, і ми зможемо бути натхненниками для когось.

бемово

Почали облаштовувати простір в фойє – тепер у нас є 2 зручні і стильні диванчики, обігрівачі, до кінця січня буде книжкова шафа та стіл. Також ми купили багато настільних ігор, щоб всі бажаючі могли приходити до нас і з приємністю та користю проводити час. Згодом плануємо робити міні-турніри на Збоїщах.

erudyt

Грудень

За підтримки німецьких партнерів зробили Майстерню коміксів  -  короткий соціальний проект для дітей віком 10-16 років, завданням якого було обговорити з дітьми про різні залежності, які їм є найближчими. Учасники створили комікси про ті речі, які вони бачать навколо – залежність від телефону, комп’ютерних ігор, алкоголю, а для когось і трудоголізм – теж є залежністю.

Супермен рятує суспільствоПодивитись історію створення коміксів та самі комікси можна в нас на сторінці в альбомі “Моя маленька незалежність” 

Рік закінчився новорічними посиденьками. Приємно проводжати рік з людьми, з якими ти робиш зміни і для яких ти це робиш. Новорічний вечір, де були музичні виступи, святкові частування та розмови про  те, що ми зробили протягом року, був насиченим і по-домашньому теплим. Збоїщанські репери Кранк і RAF вітають всіх з Новим роком у яскравому відео.

Приємною новиною є також те, що ми нарешті отримали право власності на будинок на вул. Мурована, 32.  А це означає, що ніхто не зможе  побудувати чи реорганізувати його у торговий центр, заклад громадського харчування чи будь-що інше. Це є виключно державна громадська інституція і зараз є всі наявні документи, які це підтверджують.

А ще про нас згадують в огляді Insider про визначні міські ініціативи 2014 року вже другий рік поспіль.

Малими кроками ми змінюємо місце, куди ми прийшли два роки тому. Тішимось з усіх перемог, коли є нові відвідувачі, коли знаходимо симпатиків, аналізуємо помилки. Дякуємо всім волонтерам, які допомагають нам, та всім, хто долучається до проекту – ідейно, морально та фінансово. Особливо хочемо висловити подяку людям та інституціям, без яких цей рік не був би таким продуктивним та надихаючим – Центру міської історії, Ірині Мацевко та Софії Дяк – за бажання співпрацювати, а також за меблі, Гнатковському Юрію за благодійний внесок у формі склоблоків для рецепції, Богдану Шпитко та Тарасу Сало – за найважчу роботу та за усі ідеї, плани, поради у процесі ремонтів та реконструкцій приміщення, Богдану Прохаську та Богдану Желобчуку – за нові меблі та лояльні ціни, Марії Гаврилишин та Марині Плохотнюк – за те, що діляться своїми знаннями з дітьми зі Збоїщ, студентам акторської майстерності  курсу Олега Стефана – за добру гру та натхнення, дизайнерці Ірині Калин за креативні постери-афіші, які так потрібні нам для інформування громади та гостей про наші події, Вероніці Гуменюк та Терезі Розеншталь за те, що цікаво та інтерактивно вміють розказувати дітям про книги, Ірині Подоляк та Ірині Магдиш – за моральні та матеріальні внески, підтримку та ідеї, Олесі Дацко – за локальну підтримку та добрі поради, Українській Галицькій Асамблеї за віру та підтримку доброї справи, пану Михайлу та пані Марії – за відданість і чесну роботу, а також всім, хто допомагає рухатись вперед.

Основні джерела фінансування

Державне фінансування (крім заробітної плати)  - 11000 грн.

Благодійні пожертви та інші джерела – завдяки внескам доброчинців, продажу постерів та здачі металобрухту цьогоріч нам вдалося зібрати 9518 грн.

Для здійснення окремих заходів було залучено додаткові кошти неурядових організацій (гранти благодійних фондів) та спонсорську допомогу в обсязі 25922 грн.

Плани на найближче майбутнє:

  • проект “Збоїща хочуть читати” - збір  та закупівля книг для формування бібліотеки хорошої літератури.
  • “Свято району” – дослідження поза центром”, в рамках якого цього року плануємо реалізувати фестиваль на Збоїщах, ревіталізувати підземний перехід, відкрити фотовиставку та опублікувати дослідження по району Збоїща.
  • благодійне караоке щоп’ятниці
  • відкриття кіноклубу “Тихо будь!”
  • гідроізоляція будинку
  • ремонт ще одієї кімнати на першому поверсі

Віримо в те, що цього року ми зможемо втілити все задумане, що Народний дім стане комфортним місцем для місцевої громади та гостей, місцем, де будуть народжуватись нові ідеї і здійснюватимуться  наші та чиїсь мрії.