ЗБОЇЩА ОЧИМА ДІТЕЙ: створення макету району

2 years ago by in народний дім

В рамках Майстерні міста протягом 7-13 червня  буде створюватись макет Збоїщ через дитячі історії.

Кожен район має свої таємниці та місця, про які знають тільки обрані. Місця, з яких відкривається місто по-іншому. Для дорослих, Збоїща — це спальний район з багатоповерхівками, місце їхнього спочинку після роботи та домашні клопоти. Але для дітей, від найменших до підлітків — це  повноцінне життя. Підлітки сприймають Збоїща як місце, яке вони хочуть розвивати та вдосконалювати. Тут вони живуть, вчаться, розважаються і будують своє майбутнє. І доросла наркоманська Індія стає для них натхненням, щоб писати про неї пісні, знімати відео, об’єднуватись для вуличних розваг.  Гаражі, де періодично облаштовують свій “побут” безхатьки, — місце романтичних зустрічей.

Для зовнішнього спостерігача Збоїща можуть здаватись  депресивним, високим і застиглим у часі районом, але це не так. Присутні у ньому мають змогу вдихнути його як органічну речовину, випробувати його під власними ногами, змінювати його ландшафт. Саме ця властивість Збоїщ надихнула нас почати робити особливу, нову карту району. Ця незвична процедура картографії має на меті  відобразити те, чого не існує на звичних картах Львова.

“Ми хочемо  відкрити нову оптику сприйняття виключених з «офіційного» міського життя району місць на прикладі дитячих історій та локацій (гаражів, двориків, майданчиків). Показати виворіт їх життя не з точки зору депресивних територій , а як певну сукупність оповідок кожного місця, місцевої міфології, яка для усіх інших районів залишається таємницею. Маленька історія має вплив на весь світ. Із маленьких історій виростає великий світ грандіозних історій та дорослих вчинків. Про це варто пам’ятати. Якщо можна було б скласти мозаїку оповідок дітей з усього міста, можна побачити, яким є місто насправді, з яких саме глибин виростає дерево пам’яті дорослих і ще доросліших людей”, – коментує Марина Плахотнюк, співкоординатор проекту.

WP_20150608_14_26_38_Pro