Таємниці дитинства: and action!

2 years ago by in народний дім

 Декілька місяців тому ми поїхали в мальовниче містечко Сейни в Польщі, майже на кордоні з Литвою, щоб зустрітись з неймовірно хорошими, заангажованими в позитивних змінах представниками польської фундації “Пограниччя”. Тиждень відвертих розмов, переймання досвіду і захоплення ідеями переріс в щось більше, ніж офіційна співпраця, між нами з’явився міст, культурний міст) Мабуть, саме тому й народилась така ідея – говорити про дитинство, досліджувати дитинство поколінь, яке нас і об’єднує.

Спогади про чудових людей з фундації “Погранниччя” захопили мене, але скажу й, хто ми - Центр міської історії, Народний дім “Збоїща” та дитячі клуби Львова. Видається, що це вибухова суміш для дії!

     Кожен міст має свої опори, “підмурки” з двох сторін, від них залежить, чи він буде надійний, функціональний чи тільки “для краси”. І перед тим, як ми зустрінемось з польськими дітьми, щоб творити короткі анімаційні на основі байок, колисанок, ігор, звуків, смаків, кольорів, моди, місць та маршрутів, ми робимо нашу літню школу для дітей та підлітків зі Львова, які цікавляться родинною історією, міською історією та є відкритими до творчих експериментів.  Будемо разом ділитись історіями дитинства, які здатні об’єднувати, історіями, які дозволяють мандрувати періодами та епохами, історіями, які дарують можливість переживати нові почуття і, розуміти себе та інших.Літня школа передбачає збір матеріалів, проведення інтерв’ю, згадки про власне дитинство. Оскільки учасники досліджуватимуть дитинство трьох поколінь, важливо, що впродовж школи вони постійно спілкуватимуться з батьками, бабусями, дідусями, сусідами, будуть працювати з родинними фотографіями, спогадами, артефактами. Заняття у літній школі передбачають також творчі майстерні, де учасники будуть творити у цікавих техніках. Робота з візуальними матеріалами Центру міської історії (картами, фотографіями, усними спогадами) допоможе поєднати родинні історії з подіями, які відбувались в історії села/міста/регіону/країни.

Школа відбуватиметься в два етапи – і від літньої львівської поступово перейде в осінню сейненсько-красногрудську)

15 липня – 2 вересня

Літня школа, на базі Центру міської історії: приготування до поїздки до Міжнародного Центру Діалогу (Польща), збір матеріалів, творчі майстерні, дослідницька робота учасників.

6-16 вересня

Варштати фільмової анімації “Таємниці Дитинства/ Misteria dzieciństwa”: поїздка до Міжнародного Центру Діалогу (Польща), воркшопи, створення анімації на тему дитинства.

 Програма здивує всіх, тому що лекторами є люди, які своєю поведінкою і ставленням до життя є ще дітьми, але роблять серйозні речі, або ж думають так)
  • Христина Бойко – координатор освітніх програм Центру міської історії;
  • Тетяна Попович – художня керівничка Народного Дому “Збоїща”;
  • Оксана Демків – педагог, художник-реставратор, автор програми для дітей “АртСтудія”;
  • Софія Філіпчук – художник, дизайнер, ілюстратор;
  • Роман Дзвонковський – дизайнер, відеооператор.

Ну, що ж. Гайда  в дитинство!